septoplasti ameliyatı Things To Know Before You Buy

Başarılı yapılmış bir operasyon sonrası böyle bir problemle karşılaşılmaz. Aksine nefes alma problemleri olan kişiler de estetik burun operasyonuyla birlikte fonksiyonel (nefes alma) bozuklukları da düzeltilir.

Burun ameliyatı sonrası, iyileşme sürecini hızlandırmak ve komplikasyonları önlemek için dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. İşte burun ameliyatı sonrası neler yapılmaması gerektiği hakkında bazı önemli bilgiler:

Bunun yanı sıra, rinoplasti aynı zamanda burun septumunda oluşan eğrilikler, burun kemiklerindeki bozukluklar veya diğer yapısal sorunlardan kaynaklanan solunum problemlerini de çözebilir.

Daha önce yapılmış bir rinoplasti sonrasında ortaya çıkan sorunları düzeltmek için revizyon tekniği kullanılır. Bu teknik, burun yapısının daha karmaşık olduğu ve diğer tekniklerin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilir.

Öte yandan kapalı tekniğin çOkay daha sonra tariflenmiş 'Doğurtma' yönteminde burun ucu kıkırdaklarına direkt hakimiyet mümkündür. Yukarıdaki resimdeki 1 ve two numaralı kesiler aynı anda yapılarak aralarında kalan kıkırdaklar deliklerden dışarı çekilerek şekillendirilebilir.

Bir de son yıllarda Amerika ve Avrupa'da yaygın olarak uygulanan ve ülkemizde de uygulanmasına başlanılan açık rhinoplasti dediğimiz burun derisinin kaldırılıp tüm anatomik oluşumları görülerek yapılan teknik vardır.

Yasal Bilgi: Okuyucular tarafından yazılan yorumlar medimagazin veya medimagazin.com.tr sitesi sorumluluğunda değildir. Yorumlar genel değerlendirme sonucunda yayımlanır. Aydınlatma metnini okumak için tıklayınız

Septum: Burun boşluğunu iki ayrı bölgeye ayıran ve hava akışının düzenlenmesinde temel rol oynayan yapıdır. Mukoza ile kaplı bu kıkırdak ve kemikten oluşan duvar burun içinde stabilite sağlar.

Bu da genellikle yaklaşık bir hafta yerinde kalır. Rinoplasti sonrasında kanamayı ve barbie nose nedir şişmeyi azaltmak için başın göğüsten daha yüksek olduğu bir pozisyonda yatakta dinlenmek gerekir. Burun şişlik nedeniyle veya ameliyat sırasında yerleştirilen atellerden dolayı tıkanabilir.

Doktor da beklentileri değerlendirir ve yapılacak operasyon hakkında hastayı bilgilendirir. Hasta ile doktor arasındaki iletişimin sağlıklı olması, ameliyat sonrasında istenilmeyen sonuçların ortaya çıkmasını engellemede büyük rol oynar.

Burun ameliyatlarının sebebi olarak iki durum sayabiliriz. Birincisi tamamen estetik kaygılardan dolayı duyulan rahatsızlık ve ikinci olarak doğuştan anomaliler, nefes alma problemleri veya darbe ve kazalar sonucu ortaya çıkan hasarların düzeltilmesidir.

Rinoplasti ameliyatından hemen sonra şişlik yaşanır. Şişme, cildin içinde ve altında sıvı birikmesi nedeniyle meydana gelir. Rinoplasti ameliyatı sonrası şişlik aşamaları şunlardır:

• Ameliyattan sonra dudaklarınıza ruj sürerken rujunuzu iki dudağınıza yedirmek için üst ve alt dudağınızı birbirine bastırmamanız önerilir.

Açık burun estetiğinde burun deliklerinin arasına atılan kesiyle burun derisi kaldırılır. Cerrah burnun iç yapısını rahatça görebildiğinden bu teknik cerrahlar için eğitim aşamasının ilk yıllarında daha avantajlıdır diyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *